+1(514) 937-9445 or Toll-free (Canada & US) +1 (888) 947-9445

SA MGA BISAYA NGA NAG APPLY UG STUDENT PERMIT, NETWORK TA DIRI!!

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
Babies0625 said:
Hmmm, I hope ma apas pa ky hapit na ra ba September, pero basin apiki na sd, try lng jd. Pwede rman tngali kato na picture, pero og gnahan ka manigurado pa picture nlng balik! Hahaha wa ra gyud problema, mu tubag ra gyud ko og dli busy sd, good luck! :)
Hello, naa napod ko iask... huhuhu, pasensya na kaayo. Kato sa Work Permit Form, Ang box na naay *Brief Description of Duties kay dili sya mu dawat og N/A... unsa ako itype dre na box? Tupas sya sa Job Title, unya sa Job Title kay N/A ra sad ako gi butang. Salamat kaayu
 

scorpio1641

Hero Member
Apr 12, 2014
842
106
Visa Office......
VFS Cebu
App. Filed.......
16-02-2015
Med's Request
17-02-2015 / Med. Furtherance Request: 09-03-2015
Med's Done....
26-02-2015 / Furtherance Done: 10-06-2015
VISA ISSUED...
02-07-2015
LANDED..........
23-08-2015
mmmcook said:
THANK YOU so much sa tambag Scorpio.. How are you there in Toronto? :)
Mao jud, mahal mahal jud sya na lesson pero think of the bright side nalang ko like if wala ko narefused I wouldn't have the chance to know these and unsa jud ang mga other ways to process. Maybe karon naga depende lang ghpon mi sa isulti sa agency.
Tapos, amo gi check balik among form (application forms) we figured out na gi ilisan nila among declared funds. Amoa jud funds ever since pa kay 1.5M pero ang naa na didto sa form na ilahang gi submit kay $31365 CND. Imagine?? nawala ang among 500k.
there palang nakaingon na mi nga NO DOUBT na refused jud. huhuhu... it's partly our fault kay innocente ra kaayo mi.
anyway, this is just a challenge. kayanon ra ni. Hoping for the better pa ghpon mi..
You're welcome. Ok ra man diri so far. Init pa (in fact ga-electric fan ko karon haha)

Hala Enhance diay imo agency. Hapit baya ko nagpaconsult sa ila pero maygani my friend advised me to apply on my own. Way klaro gud ana nila. And why did they change your declared funds?

Anyway, ikaw na lang jud ang muapply para sigurado. Good luck.

Gabryllerose said:
Hello tanan!anyone who can advise me of a better skol to enroll in Canada related to nursing program?i need ur help....plsssss
Murag lisod lagi kung nursing as student kay limited ang options .... I guess you can do LPN program nga two years. Can you give me yor background diha sa Pinas.

Careful lang anang Omni, naay gapost before diri nga nurses pud to nagkaproblema with their work permit kay tungod sa OMNI sila
 

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
scorpio1641 said:
You're welcome. Ok ra man diri so far. Init pa (in fact ga-electric fan ko karon haha)

Hala Enhance diay imo agency. Hapit baya ko nagpaconsult sa ila pero maygani my friend advised me to apply on my own. Way klaro gud ana nila. And why did they change your declared funds?

Anyway, ikaw na lang jud ang muapply para sigurado. Good luck.
ou, enhance. ni sulti najud ko kay basin naa pay makathink na mag apply through them... luoy kaayo if naa napod sila mailad...
may nalang jud wala ka ni adto sa ilaha, at least naa najud ka Canada karon. hehehe.. :) :)

Thank you. :)
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
scorpio1641 said:
You're welcome. Ok ra man diri so far. Init pa (in fact ga-electric fan ko karon haha)

Hala Enhance diay imo agency. Hapit baya ko nagpaconsult sa ila pero maygani my friend advised me to apply on my own. Way klaro gud ana nila. And why did they change your declared funds?

Anyway, ikaw na lang jud ang muapply para sigurado. Good luck.

Murag lisod lagi kung nursing as student kay limited ang options .... I guess you can do LPN program nga two years. Can you give me yor background diha sa Pinas.

Careful lang anang Omni, naay gapost before diri nga nurses pud to nagkaproblema with their work permit kay tungod sa OMNI sila
Wat skol man nindot para LPN 2 years?pls help me....
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
scorpio1641 said:
You're welcome. Ok ra man diri so far. Init pa (in fact ga-electric fan ko karon haha)

Hala Enhance diay imo agency. Hapit baya ko nagpaconsult sa ila pero maygani my friend advised me to apply on my own. Way klaro gud ana nila. And why did they change your declared funds?

Anyway, ikaw na lang jud ang muapply para sigurado. Good luck.

Murag lisod lagi kung nursing as student kay limited ang options .... I guess you can do LPN program nga two years. Can you give me yor background diha sa Pinas.

Careful lang anang Omni, naay gapost before diri nga nurses pud to nagkaproblema with their work permit kay tungod sa OMNI sila
North gen ako experience from 2008 to 2012 dn after Kay ngprivate nurse ko sa Bohol while ngbusiness pud ginagmay....wat kaha pwede nko enrollan
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
Babies0625 said:
Welcome Mmmcook, og mahimo ayaw namo pag agency oi, kasagaran namo dri ky kami2x ra either online or vfs dretso! :D para nko noh ky ang approval or denial ky naa ra gyud sd sa docs nga gi present og pg fill out sa forms. Bsta gi state namo nga mas kampante mi nga kuyog mi unya mka concentrate maau sa skul ako GF ky naa ko nga mka tabang nya esp sa balay and naanad mi nga kuyog gyud mi permi nya mas anad ko living abroad ky 1st tym pa nya etc.! Lol

Thanks & good luck pd sa pg re-apply, kaya na nin u pd! ;)

Butangi ra na NA or Not Applicable ang employer, if you check sa IMM5269 og IMM5487 mao na mga guide unsaon pg fill out mga forms sa SP og OWP.

Hello Gabryllerose, naa mi dri sa Alberta, Keyano College, so far mao pinaka barato na tuition for IS gd, both sa ako GF & iya sister! ;)

Hello babies0625 pwede ask if hi unsa nimo pagpaenroll sa Kenyano college?pls help me....makaapas pa kaha for winter class?
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
Hello babies0625 pwede ask tabang? Gibu sa ninyo pagpaenroll sa Kenyano college? Wat are the requirements? Pls help me....tnx daan

[/quote]
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
mmmcook said:
ou, enhance. ni sulti najud ko kay basin naa pay makathink na mag apply through them... luoy kaayo if naa napod sila mailad...
may nalang jud wala ka ni adto sa ilaha, at least naa najud ka Canada karon. hehehe.. :) :)

Thank you. :)
Hello mmmcook!Musta na nyo application?f u don't mind y gani na deny mo?wat skol u gienrollan?tnx in advance for the info....mayta grasyaan ta ani tanan ni lord...
 

Eetsirc_20

Full Member
Aug 19, 2015
28
0
Hello.. ako kay nurse pod and i don't have solid background when it comes to paid work experience in the hospital agi lagi aning volunteerism sa hospitals. I applied at mti-community college, vancouver bc. Dghan cla options for international student nurses. Accomodating pod na ilang administrator if you want to know their diff.programs.
 

Babies0625

Hero Member
Feb 4, 2015
480
46
Calgary
mmmcook said:
Hello, naa napod ko iask... huhuhu, pasensya na kaayo. Kato sa Work Permit Form, Ang box na naay *Brief Description of Duties kay dili sya mu dawat og N/A... unsa ako itype dre na box? Tupas sya sa Job Title, unya sa Job Title kay N/A ra sad ako gi butang. Salamat kaayu
Ok ra oi, og dli ma butangan N/A or Not Applicable, blank nlng.

Gabryllerose said:
Hello babies0625 pwede ask if hi unsa nimo pagpaenroll sa Kenyano college?pls help me....makaapas pa kaha for winter class?
Gabryllerose said:
Hello babies0625 pwede ask tabang? Gibu sa ninyo pagpaenroll sa Kenyano college? Wat are the requirements? Pls help me....tnx daan
Gabryllerose, apply ka una sa https://www.applyalberta.ca/pub/ dha ka mg send sa imo school credentials, human ka apply online, ma submit na sa Keyano, huwat lng email or try sd check ang http://www.keyano.ca/Admissions/InternationalStudents dli bya ko sure kng i-offer ang LPN sa Winter pd.
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
Babies0625 said:
Ok ra oi, og dli ma butangan N/A or Not Applicable, blank nlng.
Gabryllerose, apply ka una sa https://www.applyalberta.ca/pub/ dha ka mg send sa imo school credentials, human ka apply online, ma submit na sa Keyano, huwat lng email or try sd check ang http://www.keyano.ca/Admissions/InternationalStudents dli bya ko sure kng i-offer ang LPN sa Winter pd.


Tnx a lot Babies0625.....By the way babies0625 when ba pwede muapply ako husband ug mga Anak ug trv or owp?pwede ba kaha me magkadungan ug larga puhon?
 

Babies0625

Hero Member
Feb 4, 2015
480
46
Calgary
Gabryllerose said:
Tnx a lot Babies0625.....By the way babies0625 when ba pwede muapply ako husband ug mga Anak ug trv or owp?pwede ba kaha me magkadungan ug larga puhon?
Welcome. Pwede ra gyud dungan n u 3 applications pg submit og pwede kaayo mo mg dungan og larga pohon sd! :D
 

Babies0625

Hero Member
Feb 4, 2015
480
46
Calgary
Gabryllerose said:
Kinahanglan ba ug copy sa ako study permit init apply Nola ug trv or owp?
If mag una ka og apply, once ma approve na imo, ang Study Permit ky sa Port of Entry (POE) na mn i-issue, meaning mag una kag larga nila. Og gusto ka dungan mo larga tanan, dungan sd submit n u mga application.
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
Babies0625 said:
If mag una ka og apply, once ma approve na imo, ang Study Permit ky sa Port of Entry (POE) na mn i-issue, meaning mag una kag larga nila. Og gusto ka dungan mo larga tanan, dungan sd submit n u mga application.


Pwede ra ba na direct cla sa vFs ug apply even wala diha ang akoa Kay tua nman sa enhance ang akoa nakabayad nman ko....