+1(514) 937-9445 or Toll-free (Canada & US) +1 (888) 947-9445

SA MGA BISAYA NGA NAG APPLY UG STUDENT PERMIT, NETWORK TA DIRI!!

scorpio1641

Hero Member
Apr 12, 2014
842
106
Visa Office......
VFS Cebu
App. Filed.......
16-02-2015
Med's Request
17-02-2015 / Med. Furtherance Request: 09-03-2015
Med's Done....
26-02-2015 / Furtherance Done: 10-06-2015
VISA ISSUED...
02-07-2015
LANDED..........
23-08-2015
itsBlue said:
Hi All,

Bag-o diay ko diri sa forum. Nalipay gyd ko naay forum ang fellow nako mga bisdak.

Sama sad ninyo ga plano ko mag SV ang entry sa Canada. Naglibog lang gyd ko sa usa ka consultancy diri sa cebu nga nag advise sa ako nga pwede ra daw ko mo take ug IELTS nga GT. Kay dawaton lang daw kuno. Para while nag study ko, slowly daw ma process nako ako application for PR nga naa nako didto. Para dili na daw pd ko mo take ug another IELTS exam kung mo dung ko adto.

Could that be possible diay nga General Training IELTS ako i-submit for Student Visa?\
And pwede diay na nga maka process nako application for PR once naa naka didto ga sige pa skwela?

Salamat. ;D :D
Hi ItsBlue, welcome to the forum
Pataka og advice na ang imo agency man oi. Siguro kay naay uban dili jud mupasa sa Academic IELTS mao nang gi-advise ka to take the General. Don't -- you should take the Academic IELT kay mao na ang pangayoon sa mga colleges diri.
No, you can't process your PR while you are studying, unless you plan to disobey the terms of your visa. Actually, pwede pero you have to find an employer willing to give you an LMIA or a Canadian citizen who's willing to marry you. Sakto si mic-mic ayaw na lang sa na huna-huna-a.
Better you apply for the student vis yourself kay pataka taka ra man na imo agency oi
 

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
scorpio1641 said:
Hala ka maro jud ana imo agency oi. the least they could've done was to file your papers properly. Do not wallow na lang ana inyo sitwasyon, consider it a lesson learned for you (mahal lang nga lesson) .... how I wish you found this forum instead.

ayaw lang dali-a ang imong reapplication lalo na complicated gamay imo kaso. Apiki na ka, well you can get your visa in a month's time, I suppose, pero wala gihapon nay assurance nga ma-approve ka. Mas maayo ipahimutang gud nimo imo requirements so you can have a better chance at approval. Pa-defer na lang ka to January intake.

thanks! I'm still learning the ropes pud, going to the school tomorrow na.

THANK YOU so much sa tambag Scorpio.. How are you there in Toronto? :)
Mao jud, mahal mahal jud sya na lesson pero think of the bright side nalang ko like if wala ko narefused I wouldn't have the chance to know these and unsa jud ang mga other ways to process. Maybe karon naga depende lang ghpon mi sa isulti sa agency.
Tapos, amo gi check balik among form (application forms) we figured out na gi ilisan nila among declared funds. Amoa jud funds ever since pa kay 1.5M pero ang naa na didto sa form na ilahang gi submit kay $31365 CND. Imagine?? nawala ang among 500k.
there palang nakaingon na mi nga NO DOUBT na refused jud. huhuhu... it's partly our fault kay innocente ra kaayo mi.
anyway, this is just a challenge. kayanon ra ni. Hoping for the better pa ghpon mi..


Thank you jud kaayo.
 

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
Babies0625 said:
Hello og kumusta sa tanan, welcome to Canada sa mga nangabot na, Scorpio & Floje! :) murag taod2x na gyud ko wa nka log-in sd ky busy gamay.

Sorry to hear sa refusal cessyeve & mmmcook! :(

Mmmcook, pwede ra gyud kamo mu apply online, same namo sa ako GF, pero try og re-apply para imo SP nya OWP na para imo partner instead nga TRV lng ky murag usa sd ni common reason ma refuse, I think. Since wala pa mo mo work experience, i-defend nlng gyud sa SOP. Sakto ang point ni Scorpio na basin duda sd cla diin ka sa 1M nga frsh grad nya wla work experience, I suggest pa himo mo Affidavit of Support sa imo parents ky ang sis sa ako GF, fresh grad nursing pd dn wla work experience, pero nka volunteer sa Chong Hua less than a month ra ky ni larga nami, naa ra SOP nya Affidavit of Support from Parents, kami ra sd apply para nya online, pwera buyag, nka kuyog gyud namo dri, 2 year LPN iya course! :) Grabeha sd gyud sa imo agency oi, murag apil gyud na sa ila evaluation aang pag present sa docs, labi na sa mga dapat notarized, kato i-address lng to ang points ni Scorpio pd, good luck sa re-application! :D
Hello Babies0625
Thank you kaayo sa mga tips. Mas na hopeful ko pag ayo sa akong nabasahan. Big help jud kaayo ni siya. Amoa jud plan kay mag OPW siya pero ni insist man to ang among agency na dili na daw pwedeOPW karon kay mas madeny/refused daw. Pero kami kay OPW jud among gusto kay eligible man sya mag OPW kay foreign student man ko if ever. Thank u kay na clear mi ani nga issue. Dako man jud gud kaayo tabang kung OPW jud.
Ask lang unta ko suggestions unsaon pag reason sa SOP ngano mag OPW si Hubby? mahdlok ko masimpyat again sa among SOP kay usa pod ni sya na napabayaan sa amoa agency. Right now kay we're really trying to do our best na masakto na tanan among mga papers isubmit.

salamat jud kaayo. very big help.
God Bless sa inyo dra. :)
 

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
Hello Anyone. Pwede ko pa-assist sa pag fill up sa Application for Work Permit Form? Nag lisod ko sa part na mag ask og Place of Work. Wala pa man place of work kay applyig palang og open work permit si hubby.

Thank you kaayo
 

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
Gabryllerose said:
Hello sa tanan!ask unta ko f naa ba mo nadungog feedback about enhance immigration consultancy?


please ayaw jud og salig anang agencyha ky mao jud na nka angin sa among refusal to think 100K ang bayad sa PF...
Kusog kaayo na mangilad dra...
 

Gabryllerose

Member
Aug 30, 2015
19
0
mmmcook said:
please ayaw jud og salig anang agencyha ky mao jud na nka angin sa among refusal to think 100K ang bayad sa PF...
Kusog kaayo na mangilad dra...

Tnx mmmcook....wat program diay u gienrollan ug wat skol pud?
 

Babies0625

Hero Member
Feb 4, 2015
480
46
Calgary
mmmcook said:
Hello Babies0625
Thank you kaayo sa mga tips. Mas na hopeful ko pag ayo sa akong nabasahan. Big help jud kaayo ni siya. Amoa jud plan kay mag OPW siya pero ni insist man to ang among agency na dili na daw pwedeOPW karon kay mas madeny/refused daw. Pero kami kay OPW jud among gusto kay eligible man sya mag OPW kay foreign student man ko if ever. Thank u kay na clear mi ani nga issue. Dako man jud gud kaayo tabang kung OPW jud.
Ask lang unta ko suggestions unsaon pag reason sa SOP ngano mag OPW si Hubby? mahdlok ko masimpyat again sa among SOP kay usa pod ni sya na napabayaan sa amoa agency. Right now kay we're really trying to do our best na masakto na tanan among mga papers isubmit.

salamat jud kaayo. very big help.
God Bless sa inyo dra. :)
Welcome Mmmcook, og mahimo ayaw namo pag agency oi, kasagaran namo dri ky kami2x ra either online or vfs dretso! :D para nko noh ky ang approval or denial ky naa ra gyud sd sa docs nga gi present og pg fill out sa forms. Bsta gi state namo nga mas kampante mi nga kuyog mi unya mka concentrate maau sa skul ako GF ky naa ko nga mka tabang nya esp sa balay and naanad mi nga kuyog gyud mi permi nya mas anad ko living abroad ky 1st tym pa nya etc.! Lol

Thanks & good luck pd sa pg re-apply, kaya na nin u pd! ;)

mmmcook said:
Hello Anyone. Pwede ko pa-assist sa pag fill up sa Application for Work Permit Form? Nag lisod ko sa part na mag ask og Place of Work. Wala pa man place of work kay applyig palang og open work permit si hubby.

Thank you kaayo
Butangi ra na NA or Not Applicable ang employer, if you check sa IMM5269 og IMM5487 mao na mga guide unsaon pg fill out mga forms sa SP og OWP.

Gabryllerose said:
Hello babies06625!!! Pwede ask f Asa na skol u sister in-law nienroll ug 2years LPN?
Hello Gabryllerose, naa mi dri sa Alberta, Keyano College, so far mao pinaka barato na tuition for IS gd, both sa ako GF & iya sister! ;)

mmmcook said:
Hello.
Pwede ko ask og help unsaon ang Photo Size kung mag apply online?
Thank you kaayo. :)
Pa picture lng sa studio Mmmcook, ipa set lng ang file na required sa CIC, nya pangayo soft copy, para mao n i i-upload pd, front lng. http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/photospecs.asp
 

mmmcook

Star Member
Aug 21, 2015
64
0
Babies0625 said:
Welcome Mmmcook, og mahimo ayaw namo pag agency oi, kasagaran namo dri ky kami2x ra either online or vfs dretso! :D para nko noh ky ang approval or denial ky naa ra gyud sd sa docs nga gi present og pg fill out sa forms. Bsta gi state namo nga mas kampante mi nga kuyog mi unya mka concentrate maau sa skul ako GF ky naa ko nga mka tabang nya esp sa balay and naanad mi nga kuyog gyud mi permi nya mas anad ko living abroad ky 1st tym pa nya etc.! Lol

Thanks & good luck pd sa pg re-apply, kaya na nin u pd! ;)

Butangi ra na NA or Not Applicable ang employer, if you check sa IMM5269 og IMM5487 mao na mga guide unsaon pg fill out mga forms sa SP og OWP.

Hello Gabryllerose, naa mi dri sa Alberta, Keyano College, so far mao pinaka barato na tuition for IS gd, both sa ako GF & iya sister! ;)

Pa picture lng sa studio Mmmcook, ipa set lng ang file na required sa CIC, nya pangayo soft copy, para mao n i i-upload pd, front lng. http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/photospecs.asp

Haaay.... Thank you kaayo Babies0625.. As in nag try pajud mi og apas sa application kay Sep 28 pa man sad ang klase. ako lng jud gi problema karon ang picture... naa nuon ko soft copy sa akoa picture pero sure ko wala to na specify sa passport size... pwede rato kato ako own picture kay mapa resize then kato ako isend? THANK YOU JUD KAAYO.
 

Babies0625

Hero Member
Feb 4, 2015
480
46
Calgary
mmmcook said:
Haaay.... Thank you kaayo Babies0625.. As in nag try pajud mi og apas sa application kay Sep 28 pa man sad ang klase. ako lng jud gi problema karon ang picture... naa nuon ko soft copy sa akoa picture pero sure ko wala to na specify sa passport size... pwede rato kato ako own picture kay mapa resize then kato ako isend? THANK YOU JUD KAAYO.
Hmmm, I hope ma apas pa ky hapit na ra ba September, pero basin apiki na sd, try lng jd. Pwede rman tngali kato na picture, pero og gnahan ka manigurado pa picture nlng balik! Hahaha wa ra gyud problema, mu tubag ra gyud ko og dli busy sd, good luck! :)