+1(514) 937-9445 or Toll-free (Canada & US) +1 (888) 947-9445

Application for PR from Canada

Amra A

Full Member
Mar 13, 2018
24
1
Hello everyone,
I have started with my application and there is one part that confuses me.
I am writing and selecting "spouse living outside Canada", but what happens when we go to Canada (planing this year and there is no way our application will be processed in that time)?
 

YVR123

VIP Member
Jul 27, 2017
6,840
2,615
Hello everyone,
I have started with my application and there is one part that confuses me.
I am writing and selecting "spouse living outside Canada", but what happens when we go to Canada (planing this year and there is no way our application will be processed in that time)?
You just need to update your address when you go to Canada. You can use "outland" applicant while you stay inside Canada.
 

Amra A

Full Member
Mar 13, 2018
24
1
But what happens to the "way" I enter to Canada? On tourist visa but as a tourist or ....
 

Ambros

Star Member
Jan 25, 2018
74
23
In that case can I do all necessary medical and other requirements in Canada or should I do them in Bosnia e.i. Vienna since Bosnia does not have Canadian consulate or embassy?
Did you apply for visa extension form Canada and did you have to leave the country and enter again?
Hi Amra
Medical mozes uraditi I u Sarajevu. Ja Sam ga uradila u SA
http://www.vfsglobal.ca/Canada/BosniaHerzegovina/
Sretno
 
  • Like
Reactions: Amra A

Amra A

Full Member
Mar 13, 2018
24
1
TNX Ambros.
Jesi li ti vec predala sve papire? Ja tek skupljam pa ako budem imala pitanja mogu li te kontaktirati? :)
 
  • Like
Reactions: Ambros

Ambros

Star Member
Jan 25, 2018
74
23
TNX Ambros.
Jesi li ti vec predala sve papire? Ja tek skupljam pa ako budem imala pitanja mogu li te kontaktirati? :)
Naravno da mozes, nisam ni ja neki strucnjak ali ako mogu pomoci, tu sam. Mi smo trenutno u PNP PR procesu, u Kanadi smo (muz, kcerka I ja) prosli sito I reseto zbog papirologije vjerovatno zbog bosanskog pasosa . Prije 2 godine predavala Sam za kanadsku vizu I odradila medical u Sarajevu.
 

Amra A

Full Member
Mar 13, 2018
24
1
KOji je to PNP proces? Moj muz je kanadjanin i djeca takodje tako da planiramo ici na famili sponsorship. E sad, pokusavam sto vise prikupiti i predati kada vec udjemo u Kanadu (imam turisticku vizu).
Gdje ste vi? Mi cemo u Ontario, Toronto vjerovatno :)
 

Ambros

Star Member
Jan 25, 2018
74
23
KOji je to PNP proces? Moj muz je kanadjanin i djeca takodje tako da planiramo ici na famili sponsorship. E sad, pokusavam sto vise prikupiti i predati kada vec udjemo u Kanadu (imam turisticku vizu).
Gdje ste vi? Mi cemo u Ontario, Toronto vjerovatno :)
Provincial nomination program -PNP
Muz je dobio posao u Kanadi pa smo mi krenuli sa PNP programom.
Zato Sam ti I napisala da nismo u istom program ali u biti je to sve slicno.
Vama ce biti puno lakse, mi jos nismo dobili permanent resident a u procesu smo 29 mjeseci.
Skupi sve podatke originale dokumente, popuni aplikaciju po njihovoj chek listi.
Bitno je da si dobila ulaznu vizu. Slijedi ti puno citanja I cekanja.
 

Amra A

Full Member
Mar 13, 2018
24
1
Provincial nomination program -PNP
Muz je dobio posao u Kanadi pa smo mi krenuli sa PNP programom.
Zato Sam ti I napisala da nismo u istom program ali u biti je to sve slicno.
Vama ce biti puno lakse, mi jos nismo dobili permanent resident a u procesu smo 29 mjeseci.
Skupi sve podatke originale dokumente, popuni aplikaciju po njihovoj chek listi.
Bitno je da si dobila ulaznu vizu. Slijedi ti puno citanja I cekanja.
Jao zar toliko!?!?
Znaci jos se ne racuna vrijeme obavezno u Kanadi za drzavljanstvo?
Znaci vi ste usli na turisticku vizu sada.
Nasi prijatelji pokusavaju na taj isti program jer su oboje sa BH pasosem, ali prvo da nadju posao.
Sretno i biti cemo u kontaktu.
I hvala na odgovorima :)