+1(514) 937-9445 or Toll-free (Canada & US) +1 (888) 947-9445

Manila embassy asking more documents and medication

BafuWafu

Newbie
Nov 24, 2011
7
0
hi GIRL29 nabsa q un post mo n nasa alberta edmonton ka and2 din aq sa edmonton eh pro hnd q maintindihan un bisaya n salita sorry anyways i have question for you meron k ba representative? may problem kc un application q eh meron aq post earlier lng anyways goodluck :)
 

rozeky_ara

Hero Member
Mar 7, 2012
345
0
Category........
Visa Office......
Manila Office
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
09-03-2012
AOR Received.
04-06-2012
File Transfer...
13-06-2012
Med's Done....
16-01-2012
Passport Req..
03-07-2012
VISA ISSUED...
28-08-2012 (DM via ECAS 18-08-2012)
LANDED..........
04-10-2012
sundie134 said:
ako mas ka gahadlok ko kay after 6 months namu nga pag ila sku bana, 1st visit, nag propose sya sa akoa, 2nd visit nag pakasal mi. grabe ka dali noh?, but i believe bsan unsa ka dali or ka dugay if its Gods mag ka dayun jud, ako ang missing rib sa ako bana..hehehe :) :) 27 ako bana ako 22...
Mao ba sis.. asa ka dapit diri sa phil?... akong bana kay 10 months mi uyab 1st meeting namo then 2nd meeting nag menyo na dayon mi... hehe.. mag 3 years na mi karong october sis.. bata pa imong bana sis...
 

sundie134

Hero Member
Jun 24, 2012
422
14
rozeky_ara said:
Mao ba sis.. asa ka dapit diri sa phil?... akong bana kay 10 months mi uyab 1st meeting namo then 2nd meeting nag menyo na dayon mi... hehe.. mag 3 years na mi karong october sis.. bata pa imong bana sis...
yep naa pku dri sa phil, bag.o pa nku na hulod ang akung application, ahh mas dugay pa d.i mo:) mag 11 months nami krun gkan pag ila namu :)..hehe pero pariha rata, pag second visit nag pakasal dyun, wow 3 yrs dugay npud mo noh :), 27 nman cya, 5 yrs amung gap :D
 

GIRL29

Star Member
Jun 13, 2012
187
0
Category........
Visa Office......
Manila
Job Offer........
Pre-Assessed..
BafuWafu said:
hi GIRL29 nabsa q un post mo n nasa alberta edmonton ka and2 din aq sa edmonton eh pro hnd q maintindihan un bisaya n salita sorry anyways i have question for you meron k ba representative? may problem kc un application q eh meron aq post earlier lng anyways goodluck :)
Hi,wafubafu,OO!nagkuha akong bana ug lawyer nga taga ila sa edmonton para mag represent sa among case para sa appeal,.
Wow!buti kapa anjan na ako andito pa phil,Nagpadala na lagi sila ug letter asking ug additional docs and medical instructions adtong May 07 2012 but sad to say nga wala ko kadawat sa ilang request letter,.I dont know what to do pa:(nag fax and mail naku last thursday regarding my address kc lumipat ako ,..wer ka pala sa edmonton?I wish magkita ta dha inig nana ko visa:) Goodluck sa ating lahat...
 

GIRL29

Star Member
Jun 13, 2012
187
0
Category........
Visa Office......
Manila
Job Offer........
Pre-Assessed..
rozeky_ara said:
Yes sis... Bisdak... hehe... taga davao ko sis... ano pala age gap niyo sis?... ung hubby ko 47 ako is 24... :) Naghulat lagi ko ug PPR sis... hastang dugaya jud... March pa mi nag apply june na naapproved akong bana...
ahh!ok pag wait nalang sis,kay magpadala ra na sila ug snail mail kung dili through email..Ako lagi ag wait ug PPR and redo sa medical pero wala man naku nadawat ilang request letter ui,unya nag email sila sa akong bana last July 03 2012 na nag sent na daw sila ug request letter para addititional docs ug medical instructions naka date ra sa May 07 2012.
 

BafuWafu

Newbie
Nov 24, 2011
7
0
d2 aq malapit s Century Park Train Station, nag hire k ng lawyer? so and2 k s edmonton d b? how much un binabayad mo sakanya hnd kc aq nag hire representative eh ngaun d q na alam gagawin q nag ask sila ng additional information q. naiinip n aq makasma si mrs. bka ma refuse pa sya :(
 

GIRL29

Star Member
Jun 13, 2012
187
0
Category........
Visa Office......
Manila
Job Offer........
Pre-Assessed..
hi Mr. po ba kau or Mrs.?nia pa ko phil kay wala pa ko visa.Oo,nagkuha akong bana ug lawyer para magrepresent sa among case kay appeal man xa..mga around 3thou canadian dollar.May husband told me that it was 5thou dollar but since kaila daw nia ang lawyer murag na down 2 3thou.
I would suggest kuha ka nag expert or maybe post ka sa ibang thread para matulogan ka nila..
 

BafuWafu

Newbie
Nov 24, 2011
7
0
Mr. po sponsor q po un wife q n anjan p s pinas mahal nmn pla 3-5k i cant afford that ska naipasa q n un papers nmin eh nag ask lng sila ng additional info kaso meron nlng aq 30 days left to respond kung hnd bka ma refuse p un wife q, ano po pla work ng mister mo d2? buti pa un sayo its working well. good luck po
 

GIRL29

Star Member
Jun 13, 2012
187
0
Category........
Visa Office......
Manila
Job Offer........
Pre-Assessed..
Mag post ka kaya sa ibang thread para matulongan ka nila kc hindi pa ako masyado maranung sa ganyan bagay..S ibang thread si Leon ang lagi nila hiningan nag tulong about immigrations..Try ka kaya dun sa ibang thread, dont worry kaya mo yan,.
 

inlove14

Hero Member
Mar 23, 2012
413
2
Category........
Visa Office......
CEM
Job Offer........
Pre-Assessed..
rozeky_ara said:
Yes sis... Bisdak... hehe... taga davao ko sis... ano pala age gap niyo sis?... ung hubby ko 47 ako is 24... :) Naghulat lagi ko ug PPR sis... hastang dugaya jud... March pa mi nag apply june na naapproved akong bana...
hello... sis speaking of age gap... prang same lng tau.. ung hubby ko 48 tpos ako 24 din.. hehe
 

inlove14

Hero Member
Mar 23, 2012
413
2
Category........
Visa Office......
CEM
Job Offer........
Pre-Assessed..
sundie134 said:
Daghan nata diri mga bisaya :)
hello.. visaya din ako pero hindi ako masyado mka intindi ng cebuano..
 

sundie134

Hero Member
Jun 24, 2012
422
14
inlove14 said:
hello.. visaya din ako pero hindi ako masyado mka intindi ng cebuano..
aww sorry, i thought bisaya karin :), anyway ok lng yan.. ako misan nahihirapan ding mag tagalog at mag english :)
 

inlove14

Hero Member
Mar 23, 2012
413
2
Category........
Visa Office......
CEM
Job Offer........
Pre-Assessed..
sundie134 said:
aww sorry, i thought bisaya karin :), anyway ok lng yan.. ako misan nahihirapan ding mag tagalog at mag english :)
nope! visaya din ako sis pero hindi masyado mka intindi ng cebuano.. im from iloilo..
 

rozeky_ara

Hero Member
Mar 7, 2012
345
0
Category........
Visa Office......
Manila Office
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
09-03-2012
AOR Received.
04-06-2012
File Transfer...
13-06-2012
Med's Done....
16-01-2012
Passport Req..
03-07-2012
VISA ISSUED...
28-08-2012 (DM via ECAS 18-08-2012)
LANDED..........
04-10-2012
sundie134 said:
yep naa pku dri sa phil, bag.o pa nku na hulod ang akung application, ahh mas dugay pa d.i mo:) mag 11 months nami krun gkan pag ila namu :)..hehe pero pariha rata, pag second visit nag pakasal dyun, wow 3 yrs dugay npud mo noh :), 27 nman cya, 5 yrs amung gap :D
Hehe... when mo nag submit sis?... luya kaau ta na batch ba kay nagka backlog ang CIC... dugay kaau ang mga approval.. :D